אודות

פברואר 2021, אימא שלי אומרת לי "דן בוא תראה, שלחו לי הודעה מבנק לאומי" – וגם אימא שלי וגם אני יודעים שאין לה חשבון בבנק לאומי. התחלתי להסביר לה על תרמיות ועוקצים וישר זרקתי משהו כמו "אם את יודעת שאת לא לקוחה בבנק לאומי, ההודעה הזו לא אמורה לבלבל או לעניין אותך."

אנחנו חיים בעידן טכנולוגי וקר. וככל שהאנושות מתקדמת, ככה מתקדם גם מי שמנסה לנצל חולשות ותמימות של אחרים. כל אחד יכול למצוא את עצמו נפגע מזה, גם אני – אז אנשים שפחות טכנולוגיים ממני נמצאים בסיכון גבוה פי כמה ליפול באיזושהי תרמית.

בתור יזם אני תמיד חושב על לייצר ערך עבורי ועבור אחרים. הרעיון למיזם הזה ישב אצלי כבר הרבה זמן, אבל אימא שלי הייתה בדיוק מה שהייתי צריך כדי להחליט לרוץ עם זה באופן סופי.

גייסתי לעזרתי את אלון פיני המוכשר בתור שותף לדרך – ותוך זמן קצר הרמנו את Scamd (מאנגלית: Scammed, בתרגום חופשי – מֵרוּמִים) שאני מקווה שיוכל לסייע להרבה אנשים לא ליפול בתרמיות שונות וגם ללמוד קצת יותר על דרכי מניעה וסוגים נפוצים של תרמיות קיימות.

אם אתם כבר כאן, אשמח אם תוכלו לעזור לאתר הזה להתפתח בכל דרך שתבחרו. אנחנו לא ממומנים על ידי אף גורם, הכול נעשה בהתנדבות מלאה ומכיסנו הפרטי – דווחו לנו על תרמית שנתקלתם בה, שתפו את האתר הזה או אם מתאפשר לכם, תרמו לנו. תודה!

- דן יעקב

• • •

הצוות מאחורי

SCAMD

דן יעקב
דן יעקב@Dan_y2k
קרא עוד
יזם עצמאי, מפתח מוצרים ונכסים דיגיטליים. בעלים ועורך ראשי ב-Scamd.
אלון פיני
אלון פיני@alon.pini
קרא עוד
אשף UX/UI, מתכנת Full Stack. בעלים ועורך ראשי ב-Scamd.
• • •

אנחנו ברחבי הרשת

הצטרפות לרשימת התפוצה

השארו מעודכנים, אל תפספסו אף תרמית חדשה!
המייל ישלח פעם בשבוע, אפשר להתחרט בכל רגע נתון.