תרמית שופרסל אונליין: (אין) מתנות חינם

פייסבוק
טוויטר
ווטסאפ

במסגרת תרמית זו נשלחת הודעה בדרך כלל דרך וואטסאפ, המכילה קישור שמוצג כהזדמנות אחת לקבל מתנות חינם (שיטה פשוטה כדי לגרום לכם למהר ולבדוק את "ההזדמנות" הזו).

מקור: צילום מסך, וואטסאפ

יש לך הזדמנות אחת לקבל מתנות חינם !

נוסח ההודעה

איך זה עובד?

בכניסה לקישור תגיעו לדף מתחזה שיציג בפניכם הודעה המבשרת לכם שנבחרתם להשתתף בסקר קצר שתמורתו "תקבלו פרס פנטסטי". הסקר עצמו יופיע כמוגבל בזמן. בנוסף, בתחתית הדף יוצגו תגובות מזויפות של משתמשי פייסבוק.

לאחר שתמלאו את הסקר, יקפוץ לכם חלון המזמין אתכם לבחור מתנה ויהיו לכם שלושה ניסיונות לזכות. סביר להניח שתזכו בניסיון השני או השלישי ואז יוצגו בפניכם ההנחיות הבאות:

  • לשתף את הקישור בוואטסאפ עם חמש קבוצות או עם 20 חברים
  • להזין את כתובתכם ולהוריד את האפליקציה
  • המתנות יועברו תוך 5-7 ימים

אחרי שתאשרו תועברו למסך שבו תצטרכו לשתף את הקישור הלאה, וכך תסייעו להפיל אנשים נוספים בתרמית הזו. לאחר שתסיימו לשתף, תתבקשו "לרשום בקשה ולהשאיר אותה פתוחה למשך 30 שניות" (הנוסח שם לא ברור). בלחיצה על הכפתור "הרשמה מלאה" ייפתח בפניכם חלון דמוי המסנג'ר של פייסבוק ויציג בפניכם גלגל מזל או חלון אחר לבחירת מתנות שכתוב בשפה הרוסית.


ניסיתי להשתתף בהגרלה הזאת! מה עושים?

ההמלצה החמה ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם כרגע היא פשוט לא ללחוץ על הקישור הזה ולא לפתוח אותו, בכלל וכמובן לשתף ולהזהיר אנשים אחרים שאתם מכירים לגבי התרמית הזו.

לצערנו, מלבד העובדה שהפרטים שהזנתם יועברו לתוקפים, המשאבים שלנו מוגבלים ולכן לא יכולנו לבדוק מה קורה אחרי ששולחים את פרטי הזיהוי ואת היקף הנזק שייגרם למכשירכם ומה הדרך הטובה ביותר לתקן את המצב כרגע.

מהניסיונות שלנו לבדוק תכנים שהוטמעו בקוד של הדף המתחזה סביר להניח שיותקנו רוגלות ונוזקות בדפדפן שלכם, ואי אפשר לשלול את האפשרות שמכשירכם גוייס למתקפת סייבר של סין על אתרי אינטרנט שונים. נכון, נשמע הזוי – אבל מקורות שונים שבדקנו הצביעו על כך שסין משתמשת בסגנון התקיפה הזה כבר משנת 2015 (לקריאה נוספת באנגלית: התותח המפלצתי של סין).

הצטרפות לרשימת התפוצה

השארו מעודכנים, אל תפספסו אף תרמית חדשה!
המייל ישלח פעם בשבוע, אפשר להתחרט בכל רגע נתון.